Drugi Ojcowski Poligon Duchowy w Szpakach

„Miejsce to wybrał Pan” - słowami tej pieśni zebranych ponad 200 ojców z różnych stron diecezji Siedleckiej rozpoczęło swój drugi „Ojcowski Poligon Duchowy”. A to miejsce to parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Szpakach. Miejsce do którego w sposób szczególny przyciąga mężczyzn, Św. Józef. Organizatorami tych duchowych ćwiczeń po raz kolejny były Kluby Ojca z Łukowa i Siedlec wraz ze swoimi opiekunami duchowymi Ks. Markiem Andrzejukiem i Ks. Pawłem Siedlanowskim. Patronem honorowym całego wydarzenia był Bp Ordynariusz Kazimierz Gurda. Jak zaznaczył w swojej wypowiedzi jeden z uczestników poligonu to właśnie obecność Ks. Bpa Kazimierza - Pasterza diecezji - jej Ojca duchowego, była wielką radością i wzmocnieniem dla ojców, oraz pięknym przykładem dla kapłanów, których wielu było obecnych na spotkaniu.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły Katolickie Radio Podlasie, portal informacyjny „Podlasie 24” i Echo Katolickie. Dzięki naszym mediom na poligon przyjechali również ojcowie z Warszawy.

Po przywitaniu wszystkich przez miejscowego proboszcza Ks. Jacka Nazaruka oraz przez liderów ojcowskich klubów z Łukowa i Siedlec, oficjalnego rozpoczęcia dokonał Ks. Bp. Kazimierz Gurda.

Całość spotkania podzielona była na dwie części – konferencyjną i modlitewną a w godzinnej przerwie wszyscy mieliśmy okazję doświadczyć niezwykłej dobroci serca od miejscowych parafian, którzy przygotowali gorący posiłek, dla każdego uczestnika.

W pierwszej części konferencję na temat „ Być Ojcem jak Św. Józef” wygłosił Ks. Tomasz Zaczkiewicz – pallotyn - proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Wincentego Pallottiego z Warszawy. W swym wystąpieniu ks. Tomek starał się wskazać na Św. Józefa jako na tego od, którego mężczyźni powinni uczyć się bycia odpowiedzialnymi mężami, ojcami i jak dobrze wypełnić swoje powołanie.

Drugi z zaproszonych gości to lider wspólnoty Mężczyzn Świętego Józefa – Andrzej Lewek, który dał świadectwo o tym jak narodziła się ta wspólnota w Krakowie, oraz co ona może dać mężczyznom. W swoim wystąpieniu starał się także obudzić w obecnych mężczyznach potrzebę tworzenia różnych męskich wspólnot w swoich parafiach.

 

Odsłony: 388